Junior Minigolf Masters

Junior Minigolf Masters je největší minigolfový turnaj všech dob, který se uskutečňoval na Minigolfu Butovice a Minigolfu Na Hutích, od ročníku 2018/2019 na Minigolfu Kotva.

S myšlenkou zorganizovat turnaj přišel Ing. Tomáš Navrátil, prezident Českého minigolfového svazu a provozovatel indoorového hřiště Minigolf Butovice. Turnaj se koná pod osobní záštitou místostarostky Městské části Praha 13, RNDr. Marcely Plesníkové, zodpovědné za oblast školství a informatiky MČ Praha 13.

Hlavním důvodem pro uspořádání turnaje je práce s mládeží, představení méně známého sportu a zapojení dětí do dění v městské části, kde žijí. Minigolf je pro tento účel vhodný z několika  důvodů. Může jej hrát kdokoliv, přitom je stále zachována vysoká soutěživost (bez vlivu náhod vyhrává nejlepší) a pro zapojení velkého počtu hráčů není nutná přítomnost všech hráčů v jeden moment na jednom místě. Minigolf zároveň prověřuje schopnost koncentrace, nakládání s emocemi, jemnou motoriku nebo preciznost a také posiluje odolnost proti stresu, zodpovědnost a férovost.

Chcete, aby se dalšího ročníku zúčastnila i vaše škola? Napište nám na jmm@agencie.cz.

Chcete být na dalším ročníku tohoto minigolfovém turnaji co nejlepší? Přečtěte si základní pravidla minigolfu a podívejte se na minigolfová videa.

Chcete příští ročník minigolfového turnaje vyhrát? Chcete se v minigolfu dále zlepšovat? Začněte navštěvovat kroužek minigolfu.

3. ročník (2018/2019)

Třetího ročníku turnaje se bude poprvé konat na dvou minigolfových hřištích a poprvé se jej tak zúčastní hráči z různých pražských městských částí.

 

2. ročník (2017/2018)

Foto z finále ročníku 2017/2018 naleznete na našem Facebooku.

Nejlepšími hráči ve finálovém kole v jednotlivcích II. stupeň byli Julie Frantová ze 4.D ZŠ Fingerova s 50 údery a Dominik Novotný ze 7.A ZŠ Mezi Školami s 38 údery. Nejlepší v družstvech soutěžící 7.B ZŠ Mládí - Kamila Vincourová, Julie Frantová a Martina Iva Šoltová se 155 údery. Mezi chlapci pak soutěžící z 8.B ZŠ Mládí - Jakukb Škaroupka, Štěpán Tureček a Marek Homola se 150 údery

Nejlepšími v jednotlivcích I. stupeň byli Claudie Aldrovandi ze 7.B ZŠ Mládí se 48 údery a Nicolas Maciej Czakon ze 4.A ZŠ Janského také s 50 údery. Nejlepší v družstvech soutěžící 4.D ZŠ Fingerova - Claudie Aldrovani, Viktorie Berounská a Kateřina Barvíková se 154 údery. Mezi chlapci pak soutěžící z 5.A ZŠ Mládí - Jakub Tureček, Martin Šimša a Lukáš Kopecký s 152 údery. 

Výsledková listina finále JMM 2017_2018 Družstva.pdf (493066)
Výsledková listina finále JMM 2017_2018 Jednotlivci.pdf (487093)
 

Základního kola 2. ročníku turnaje se zúčastnilo 1 560 žáků prvních i druhých stupňů deseti základních škol v Praze 13! Během 18 týdnů poměřili své minigolfové schopnosti a nejlepších 100 z nich se zúčastnilo finálového kola, které se uskutečnilo 1. 3. 2018 na Minigolfu Butovice.

VÝSLEDKY ZÁKLADNÍHO KOLA 2. ROČNÍKU TURNAJE NALEZNETE V TÉTO VÝSLEDKOVÉ LISTINĚ.

1. ročník (2016/2017)

1. ročníku turnaje se zúčastnilo 1 770 hráčů. Po skončení turnaje jsme požádali o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

O základní části turnaje i o jeho finále informoval jeden z nejnavštěvovanějších zpravodajských webů, Blesk.cz.

1. ročník probíhal od října 2016 do února 2017 a byl určen pro žáky základních škol na Praze 13.

Podívejte se na výsledky základní části turnaje a na výsledky finále.

Fotky z turnaje můžete vidět na Facebookových stránkách Minigolfu Butovice.