Máme křivé dráhy?

Někteří z návštěvníků minigolfu po odehrané hře křičí: máte to tu všechno křivé!, to máte jen nějak provizorně a budete dráhy ještě nějak dolaďovat, ne?!

Naše dráhy splňují ta nejpřísnější kritéria Certifikátu pro sportovní minigolfové hřiště Světové minigolfové federace. Cílem hráče na minigolfu na jednotlivé dráze je zahrát tuto dráhu na 1 úder. Může to znít překvapivě, ale na některých drahách je obtížnější zahrát tuto dráhu na jeden úder, když je ideálně rovná více, než když má určitý drobný sklon.

Proto i na našich drahách jsou takovéto drobné sklony (tahy) patrné. Obzvláště pak v tzv. kruhu, kde se míček blíží do jamky. Dráhy jako jsou looping (č. 2), šnek (14), blesk (18) jsou z těch, které by byly obtížnější, pokud by na nich žádný sklon nebyl.

Tyto tahy nejsou na první pohled patrné a je třeba je odhalit až po kratší či delší době tréninku. I z tohoto důvodu trvá naše jednotka vstupu 1,5 hodiny, aby i návštěvníci minigolfu, kteří si nepřišli zahrát jen pro zábavu, ale chtějí poměřit své schopnosti s ostatními, mohli využít čas k "osahání" si hřiště a následně si kvalitněji zahráli.

Ještě lepší volbou je využít našich služeb Minigolfové Akademie, kde Vás kvalitní trenéři (mezi jinými i desetinásobný mistr České republiky v minigolfu, Martin Ječný) naučí základy minigolfové hry a rozšíří Vám obzory. Každý rekreační hráč, kterému byly vysvětleny základy minigolfu, velmi rychle a velmi zásadně zlepšil své výsledky a minigolf jako takový ho začal ještě více bavit. Víte o tom, že první hodina Akademie je zdarma a zaplatíte jen běžné vstupné? (více zde)

A naše hřiště? Jistě není z nejlehčích, ale určitě není nijak zákeřné. Může být lepším důkazem, že naše dráhy jsou nastaveny pravidelně, jiný fakt, než že hned na prvním turnaji, který se u nás pořádal, hráčka Kateřina Tietzová zahrála "osmnáctku" (tedy v 1 okruhu všechny dráhy na 1 úder) (více zde) ?